Dla nas każdy pacjent jest najważniejszy!

Adres

Ul. Dobrego Pasterza 100, 31-416 Kraków

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to dział stomatologii zajmujący się przede wszystkim profilaktyką próchnicy zębów oraz leczeniem już powstałych ubytków próchnicowych w zębach. Próchnica jest chorobą w związku z tym aby całkowicie pozbyć się próchnicy musimy wyleczyć wszystkie objęte nią zęby. Do rozwoju próchnicy przyczynia się m.in. płytka nazębna, bakteryjna (osad nazębny) oraz zawarte w niej drobnoustroje. Niszczą one twarde tkanki zęba i tworzy się ubytek próchnicowy. Płytka nazębna tworzy się nie tylko przez niedostateczną higienę ale także przez nieprawidłowe odżywianie czy choroby ogólne. Możemy ją zlikwidować przez profesjonalne zabiegi higienizacyjne w gabinecie czyli skaling, piaskowanie.

Leczenie próchnicy polega na opracowaniu ubytku – oczyszczeniu ubytku ze zniszczonych tkanek i wypełnienie go materiałem kompozytowym. Przy użyciu materiałów najnowszych generacji przywraca się faktyczny kształt i kolor zęba.

Nieleczona próchnica może spowodować uszkodzenie miazgi zęba – w tym przypadku będzie nas czekać leczenie kanałowe, które jest dużo bardziej inwazyjne i skomplikowane.